Woda to jeden z podstawowych składników Twojej codziennej diety, który zapewnia organizmowi zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie. Jest ona nieodłącznym elementem zdrowego odżywiania, wzmacnia ciało i pomaga w utrzymaniu odpowiedniej kondycji.

Nasz organizm składa się przede wszystkim z wody, która stanowi
60-70 % ciężaru naszego ciała.

Dobierając swoją codzienną dietę często zapominamy, jak ważnym elementem dobrej kondycji organizmu jest dostarczanie mu odpowiedniej ilości minerałów i mikroelementów. Ich niedobór może znacznie wpływać na obniżenie dobrego samopoczucia, działać negatywnie na naszą urodę i zdrowie.

Dbając o siebie i swoich najbliższych nie możemy zapominać jak ważna i absolutnie niezbędna jest dla nas woda. Jej zalecana dzienna dawka to 2 litry na osobę. Wystarczy zaledwie utrata 3% wody z organizmu, a już odczuwalne jest zmęczenie i zawroty głowy. W wysokich temperaturach tracimy nawet do pół litra wody na godzinę.

Pamiętaj !
Według lekarzy, aby organizm człowieka mógł funkcjonować prawidłowo, powinno się mu dostarczać przynajmniej 2 litry wody dziennie.

Najlepiej pij wodę przez cały dzień, nie tylko, gdy odczujesz silne pragnienie. Wówczas uchronisz przed obciążeniem swój układ krążenia. Pij ją w równych proporcjach, najlepiej pół godziny przed jedzeniem. Wtedy woda nie rozrzedza soków trawiennych, dobrze wpływa na trawienie, skraca czas trawienia i nie obciąża żołądka.

Woda dla urody.

Czy wiesz jak dużą rolę w utrzymaniu nienagannej urody odgrywa woda? To miedzy innymi dzięki niej i zawartym w niej substancjach mineralnych masz piękne włosy, zdrowe paznokcie i zęby, mocne kości i czystą, świeżą cerę.

Woda o niskiej zawartości sodu zalecana jest m.in. kobietom w ciąży oraz do przyrządzania posiłków dla niemowląt (dyrektywa Rady Unii Europejskiej nr 80/777/EWG).