wb

Naturalna woda źródlana Woda BonArt wydobywana jest z ujęcia o głębokości 98 metrów położonego u stóp Ślężańskiego Parku Krajobrazowego niedaleko Sobótki. Ochronny płaszcz z nieprzepuszczalnych warstw geologicznych i starannie kontrolowany proces rozlewania gwarantują zachowanie pierwotnej czystości wody i niezmienności składu mineralnego.

Ponieważ Woda Bonart rozlewana jest tylko w jednym miejscu mają Państwo gwarancję, że produkt, który znajduje się pod etykietą Woda BonArt jest zawsze taki sam, o tej samej jakości i składzie.

Zawartość

Kationy Aniony
Ca2+ 38,1 mg Cl- 5,3 mg
Mg2+ 19,4 mg HCO3- 208,6 mg
Na+ 7,5 mg SO42- 13,2 mg
K+ 1,4 mg    
Mineralizacja 313,47 mg/l - niskozmineralizowana

 

 

Wapń (Ca) - reguluje prawidłowy przebieg procesów życiowych, cenny materiał dla dzieci jako niezbędny budulec kośćca jak i osób starszych (zapobiega osteoporozie). Wpływa na regularność pracy serca, właściwa zawartość we krwi odpowiada za jej prawidłową krzepliwość.

Magnez (Mg) - zwany "pierwiastkiem życia". Niedobór magnezu powoduje nadpobudliwość, zawroty głowy, bezsenność, skurcze mięśniowe, trudności w koncentracji, kołatanie serca. Codzienna zawartość magnezu w diecie zapobiega odkładaniu się w organizmie metali ciężkich (arsen, ołów, cyna).

Sód (Na) - reguluje gospodarkę wodno-mineralną.

Potas (K) - To jedno ze źródeł pięknej urody. Jego brak powoduje wysuszanie i matowienie skóry, łamliwość włosów i paznokci, a także ma zły wpływy na pracę serca. Odgrywa dużą rolę w czynnościach układu nerwowego i mięśniowego. Duże ilości potasu zapewnią naszemu organizmowi owoce, warzywa i zarodki pszenicy..

Woda BonArt nadaje się do bezpośredniego picia jak i sporządzania gorących posiłków (kawa, herbata, zupki instant). Dzięki niskiej zawartości sodu jest zalecana dla kobiet w ciąży i niemowląt. Ma właściwości orzeźwiające, ułatwiające trawienie i reguluje przemianę materii.

Woda BonArt to nie tylko smaczna i krystalicznie czysta woda wspomagająca prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dostarcza ona również doskonale zbilansowaną dawkę minerałów niezbędnych dla naszego zdrowia

 

Właściwości:

Woda posiada ocenę PZH nr HU/71/99

Naturalna woda niskosodowa, zalecana jest m.in kobietom w ciąży. Jest doskonałym surowcem do przyrządzania posiłków dla niemowląt.

Woda działa anty-stresowo, eliminuje z organizmu toksyny oraz regeneruje utracone wskutek zmęczenia siły.

Reguluje przemianę materii, ma właściwości orzeźwiające i ułatwiające trawienie.

Woda znajdująca się w tej butli pochodzi z głębokości 98m, z utworów trzeciorzędowych.

Zalecamy spożywanie wody surowej, nieprzegotowanej (z sokiem lub bez).

Woda charakteryzuje się niepowtarzalnymi walorami smakowymi, dzięki swojemu składowi mineralnemu nadaje się do picia wprost, a także jako baza do wszelkiego rodzaju napojów.