wsWoda delikatnie nasycona CO2

Staropolanka Zdrój - niegazowana, w pojemnikach 18,9-litrowych. Niskozmineralizowana, naturalna woda źródlana, wydobywana jest ze źródła w Jeleniowie, położonego na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Jest to woda o bardzo dużej czystości mikrobiologicznej i chemicznej. Świetnie nadaje się do przygotowywania posiłków, kawy, herbaty.

Kationy:
Ca2+ 53.51 mg/l
Mg2+ 9.23 mg/l
Na+ 2.97 mg/l
K+ 1.64 mg/l
Aniony:
HCO3- 171.00 mg/l
So42- 28.70 mg/l
Cl- 5.72 mg/l
F- 0.20 mg/l
Mineralizacja:
273,35 mg/l

Pochodzenie

 

Staropolanka Zdrój to zarazem nazwa źródła i doskonałej wody, czerpanej z ujecia w Jeleniowie koło Kudowy-Zdroju. Złoża, z których pozyskuje się źródlaną Staropolankę, znajdują się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych.

Samo ujecie ma 20 m głębokości, co decyduje o niskim poziomie mineralizacji Staropolanki Zdrój - krótsza wędrówka wód opadowych nie pozwala naprać im cech typowej wody mineralnej. W zamian otrzymujemy doskonale przefiltrowaną wodę źródlaną!

To działa!

Staropolanka Zdrój zaliczana jest do wód o niskim poziomie mineralizacji. Dzieki niskiej mineralizacji świetnie nadaje się do gotowania. Charakteryzuje ją zwłaszcza mała zawartość sodu - dlatego Staropolankę zdrój powinny pić osoby z nadciśnieniem, unikające sodu jako częstej przyczyny wzrostu ciśnienia.